Relevo

Silne secernujúce rany boli vždy považované ako pacientmi, tak aj ošetrujúcim personálom za problematické. Tradičné obväzy a krytia môžu ranu dráždiť a pri silne mokvajúcich ranách často pretečú. Rôzne formy ošetrovania a terapie nemusia účinkovať vo všetkých prípadoch a liečba sa značne predražuje.

Relevo je sterilné, superabsorbčné a hygienické jednorázové krytie na silne secernujúce rany, ako vredy predkolenia, dekubity a diabetická noha. Aj napriek malej hrúbke obväzu má mimoriadnu absorbčnú schopnosť, čím zabraňuje uvoľneniu exudátu a baktérií do rany. Pohltená tekutina sa vo vnútri obväzu mení na gél a viaže sa vo vnútri krytia bez vytečenia alebo kvapkania. Relevo absorbuje dokonca pod kompresom.

Vďaka svojej hrúbke je krytie veľmi pohodlné pre pacienta. Relevo udržiava potrebnú úroveň vlhkosti v okolí rany a znižuje potrebu častých preväzov, ako aj neželaný zápach. Zníženie frekvencie preväzov napomáha optimalizácii procesu hojenia. Uvedené vlastnosti krytia uľahčujú taktiež ošetrovanie zdravotníckym personálom a šetria čas aj finančné prostriedky. Najviac zo všetkého však napomáha znížiť alebo odstrániť trápenie pacienta.

 

Názov Kód ŠUKL Kusov v balení Úhrada ZP
Relevo 10×20 cm A76828
10 alebo 50
plná úhrada
Relevo 20×20 cm A76829
10 alebo 50
plná úhrada

Ilustrácia pôsobenia obväzu DryMax/Relevo:

68 ročná pacientka s reumatickou artritídou,chronickou venóznou hypertenziou. Liečba kortizónom. Bolestivé štádium vredu. Predchádzajúca liečba: algináty, hydrovlákna, polyuretánové penové obväzy. DryMax/Relevo poskytuje pocit istoty, že pri silne secernujúcej rane uzatvára tekutiny a baktérie do polyakrylátového jadra a napomáha čisteniu ložiska rany a celkovému procesu hojenia.

Tá istá rana po troch týždňoch používania superabsorpčného krytia Relevo, zlepšenie je zreteľne viditeľné. Exsudácia rany je znížená, pričom pacient trpel menšou bolestivosťou ložiska a svrbením okolia rany. Na obväze je viditeľná účinná vertikálna absorbcia.